نمودهای تکنیک ساخت در فازهای ۱ و ۲ پروژه / گزارشی از پیشرفت پروژه باران ۴


حمیدرضا کریمی
مدیر پروژه باران ۴


در زون ۱ پروژه، عملیات فاز یک تأسیسات برقی و مکانیکی سرعت بیشتری به خود گرفته است. در طبقات پارکینگ، عملیات ساخت و نصب کانال‌های تخلیهٔ هوا و هوای تازه و سیستم اطفاء حریق، اجرای سینی کابل، لوله‌های فولادی و همچنین کابل‌کشی در جریان بودند. در طبقات مسکونی نیز اجرای لوله‌کشی آب باران، آب مصرفی، لوله‌کشی فاضلاب و ونت، سیستم اطفاء حریق، مونتاژ لوله‌های فن کوئل و شیارزنی تأسیسات برقی به همراه اجرای داکت‌ها و رایزرهای مکانیکی و برقی در دست اقدام بود. ضمن اینکه با توجه به گسترش فعالیت این پیمانکار، فاز ۲ تجهیز کارگاه ایشان در حال احداث می‌باشد.

در بخش نما، پیمانکار پنجره و شیشه ضمن تجهیز کارگاه خود، ورود مصالح فلزی را آغاز نمود و در حال انجام مقدمات فنی و مهندسی به‌منظور شروع عملیات اجرائی می‌باشد. پیمانکار نمای سیمانی هم در شرایطی که اجرای بخش‌های باقیمانده در طبقات میانی را طبق برنامه در دست اقدام دارد، اولویت‌گذاری خاصی جهت طبقات فوقانی اعمال نموده تا بدین‌وسیله امکان تکمیل سریع‌تر نمای زون۱ فراهم گردد در همین حال دیوارچینی‌های طبقات زون۱ در حال تحویل‌گیری می‌باشند.

در زون ۲ اجرای سازه طبقه ۲- تکمیل گردید و عملیات سازه‌ای در جبهه‌های مختلف طبقه ۱- شامل ستون‌ها، دیوارهای برشی و حائل و سقف در جریان می‌باشد.

در آذرماه مدارک لازم جهت برگزاری مناقصه سفت‌کاری تکمیلی و فاز ۱ نازک‌کاری آماده گردید و به زودی با برگزاری این مناقصه، پیمانکار جدیدی به پروژه اضافه خواهد شد.

شایان ذکر است توسعه تجهیز دفاتر نظارت کارگاهی که بنا به توسعه ابعاد کاری کارگاه،مورد نیاز بود، در ماه گذشته به بهره‌برداری رسید.

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *